Tech Trendy

Nowości

iPhone 6 otrzyma czujniki ciśnienia, temperatury i wilgotności?

źródło: Stuff | dodano 2014-03-17 (16:10) | 8 opinii
iPhone 6 otrzyma czujniki ciśnienia, temperatury i wilgotności?
  A A A
 
W sieci aż roi się od plotek na temat funkcjonalności nadchodzącego smartfonu Apple. Zdążyliśmy się z nich dowiedzieć, iż iPhone 6 otrzyma liczne czujniki monitorujące czynności życiowe. Na tym jednak nie koniec. Według najnowszych doniesień słuchawka będzie bacznie obserwować otaczające użytkownika środowisko.

Najnowsza plotka pochodzi od Sun Chang Xu, czyli głównej analityk chińskiej firmy ESM, która twierdzi, iż Apple zamierza wyposażyć swojego nadchodzącego flagowca w czujniki ciśnienia, temperatury oraz wilgotności. Xu podkreśla, iż pierwszy z nich monitorować będzie ciśnienie atmosferyczne, nie tętnicze. Obserwacja ciśnienia krwi w żyłach przypadnie sprytnemu zegarkowi iWatch.

Tak jak w przypadku jeszcze nie ujawnionej aplikacji Healthbook (będzie prawdopodobnie częścią iOS 8), za poprawne funkcjonowanie czujników atmosferycznych ma odpowiadać koprocesor ruchu M7 (bądź jego odpowiednik). Dzięki temu mózg urządzenia (spodziewamy się procesora A7x) skupi się wyłącznie na aplikacjach i grach, a co za tym idzie na gładkim, bezawaryjnym działaniu systemu operacyjnego.

Zarówno Galaxy S4, jak i Galaxy S5, otrzymały zdolność pomiaru poziomu ciśnienia atmosferycznego i wilgotności powietrza. Z tego powodu przewidywania Xu wydają nam się bardzo prawdopodobne. Należy się jednak zastanowić, czy montowanie tego rodzaju czujników w smartfonach ma jakikolwiek sens.

Przeciętny użytkownik raczej nie będzie z nich korzystać. Co więcej, na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, które dostarczają nam wiedzę na temat temperatury i stanu zachmurzenia. Niektóre z nich podają nawet informacje dotyczące poziomu ciśnienia i wilgotności.

W projektowanym przez Apple systemie znajdujemy jednak duży plus – dokładność co do centymetra dzięki modułowi GPS. Pochodzące z niego dane w połączeniu z gromadzonymi przez czujniki informacjami mogą dokładnie ustalić twoje położenie oraz określić prędkość i kierunek poruszania.

Jak zwykle plotki należy odbierać z przymrużeniem oka. Oficjalne informacje na temat iPhone’a 6 poznamy dopiero we wrześniu.

[Stuff.tv za G4Games]

oceń
15
14
Podziel się


Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: 0 [2]
~lol [2014-05-29 18:16]

Szkoda mi was troche apllowcy jak zagladacie na mój 5cio calowy ekran ale cóż....wiernosc to wiernosc

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~MihNick [2014-03-21 14:26]

Muszę popolemizować z autorem artykułu co do przydatności dodatkowych czujników. Czujniki ciśnienia atmosferycznego służą do zliczania np. pokonanych pięter, co pozwoli na dokładniejsze analizowanie aktywności ruchowej użytkownika. Takie czujniki są montowane obecnie w wielu gadżetach np. firmy Fitbit: One, Flex, Force. Co do czujnika wilgotności i temperatury to wydatek energetyczny użytkownika na pewno będzie inny podczas biegu w chłodny ranek a inny w upalne duszne południe, czyli spalmy inną ilość kalorii co dla niektórych może mieć duże znaczenie. Przekonałem?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~sfsddf [2014-03-22 15:26]

Nie tylko czujnik cisnienia moze sluzyc takze do prognozowania pogody, a na podstawie setek tysiecy danych zbiorczych poprawiania aktualnych. Zreszta moze sie przydac paralotniarzom czy latajacym mniejszymi samolotami, jako zapasowy albo chodzacym po gorach.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +1 [1]
~Pafnucy [2014-03-31 22:56]

Najważniejsze żeby się potwierdziła informacja: 4,7 cala Retina o rozdzielczości 2K :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +2 [2]
~XN [2014-03-22 18:59]

Czujniki wilgotności są w bardzo wielu obecnych komórkach, z tym że użytkownik nawet o tym nie wie. A zamontowane są po to aby serwis mógł zdiagnozować czy telefon był zalany. Krótko mówiąc: użytkownikowi telefon wpada do wody , suszy go i oddaje na gwarancję... z tym ze czujnik już zapisał fakt zalania urządzenia a serwisowi pozostaje jedynie już odczyt czujników.

odpowiedz

10 najlepszych kin domowych

10 najlepszych kin domowych
10 najlepszych kin domowych
10 najlepszych kin domowych
10 najlepszych kin domowych
10 najlepszych kin domowych
10 najlepszych kin domowych
10 najlepszych kin domowych
10 najlepszych kin domowych
10 najlepszych kin domowych
10 najlepszych kin domowych
Stuff

Galerie

Tagi